Що це?

Перед вами — база політик, програм та проектів з профілактики правопорушень серед неповнолітніх, досвід впровадження яких вже має Україна. База розвивається і невдовзі об’єднуватиме сотні відповідних політик, програм і проектів, реалізованих у різних регіонах державними органами, органами місцевого самоврядування, міжнародними організаціями та громадськими об’єднаннями.

Крім вузькоспеціалізованих заходів, база містить і такі, що опосередковано сприяють зменшенню дитячої злочинності через культурне виховання, розвиток, залучення дітей до здорового способу життя. Представлені практики можуть стосуватися навчальних програм, освітніх, культурних і соціальних ініціатив, психосоціальної допомоги, боротьби з наркотичними залежностями, соціалізації та роботи з іншими проблемними питаннями.

 

Для кого це?

Для всіх, хто активно переймається проблемами дітей і підлітків, що опинилися у важких життєвих обставинах, а також для самих неповнолітніх, які шукають підтримки.

Дітям і підліткам

Якщо вам ще немає 18 років, але у вас є такі проблеми, які ви не можете вирішити без уваги, розуміння чи допомоги дорослих, — шукайте тут програми й проекти, де ви можете це отримати.

Або вам просто нудно і нема чим зайняти себе впродовж дня — переглядайте базу за ключовими словами, які вас зацікавлять: можливо, ви знайдете у своєму регіоні саме той проект, до якого захочеться долучитися.

Представникам влади

Скажімо, ви — міський голова і прагнете знизити рівень порушень закону неповнолітніми у своєму місті. Тут ви можете дізнатися, чи роблять для цього щось і що саме в інших містах з нижчим рівнем злочинності.

А можливо, ви — голова сільради і хочете дізнатися, яку корисну ініціативу можна організувати для дітей свого села, яких донорів можна залучити, які проекти та інфраструктура є поруч з вами. Тут можна ознайомитися з різними практиками, підібрати потрібні та звернутися по рекомендації до досвідчених колег.

Впроваджуйте успішні практики і повідомляйте про них нам!

Вчителям

Ви — вчитель, і у вашому класі є діти, з якими ви не справляєтесь? Хтось з ваших учнів вживає алкоголь чи розповсюджує наркотики? Перегляньте практики — можливо, потрібна допомога для вас та для них доступна у вашому місті або регіоні. А навіть якщо ще ні, можливо, в інших регіонах уже є рішення, які варто реалізувати й у вашому.

Науковцям

Ви отримуєте вперше чітко структурований і постійно оновлюваний агрегатор реальних практик — верифіковане на урядовому рівні джерело даних для якісних і кількісних досліджень профілактики злочинності.

Організаціям

Для вас ця база — доступ до можливостей для корисних об’єднань, знайомств з партнерами, обміну досвідом та ідей для нових ініціатив. Вдалих пошуків і плідної співпраці!

Обов’язково повідомляйте нам про втілені вами політики, програми і проекти з профілактики порушень серед неповнолітніх, щоб збагатити ними цю базу.

Волонтерам

Для волонтерів — це можливість докластися до дуже важливої соціальної роботи, яка часто потерпає від браку ідей або виконавців. Ви можете бути корисними для багатьох проектів чи навіть надихнутися і започаткувати свій.

 

Хто це робить?

На запит Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя для неповнолітніх Міністерство юстиції України провело опитування серед державних органів, міжнародних партнерів і громадських організацій в масштабі всієї країни.

Зібрана інформація пройшла експертний аналіз і обговорення у робочій групі Міжвідомчої координаційної ради. Описи практик, що витримали перевірку на повноту, тематичну відповідність і дієвість (чи дійсно практика направлена на профілактику порушень), стали основою цієї бази. Організацію бази та відображення її на інтерактивній карті виконала Фундація DEJURE за підтримки представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

 

Як додати свою практику?

Нові практики виникають кожен день, і двічі на рік у них є шанс потрапити в цю базу.

Інформацію про свою політику, програму або проект, завершені чи діючі, може подати кожен, хто має таке бажання. Для цього натисніть кнопку «Додати практику» у шапці сайту і заповніть форму.

Надану інформацію перевірять у Міжвідомчій координаційній раді з питань правосуддя для неповнолітніх, яка збирається на засідання не менше двох разів на рік. Якщо опис практики відповідатиме критеріям повноти, релевантності й дієвості, ця практика з’явиться на карті.

Якщо хочете дізнатися про наступне засідання або маєте додаткові запитання, пишіть: iccjcmoj@gmail.com.