Розбудова миру, профілактика і розв’язання конфлікту з використанням медіації в групах та громадах, які постраждали від конфлікту, особливо серед жінок та дівчат ВПО

Тип практики

Область

, , , , , , , , , , ,

Проект був спрямований на внутрішньо переміщених осіб, приймаючі громади, з особливою увагою до жінок і дівчат. Мета проекту — зниження напруженості між різними групами населення, медіації, сприяння захисту прав жінок і дівчат.

Вибір до змін

Тип практики

Область

, , , , , ,

Програма призначена для роботи з підлітками, які перебувають у конфлікті з законом.

Мета і завдання програми — формування в учасників навиків конструктивного та позитивного мислення, саморегуляції, рефлексії, а також сприяння позитивним змінам у поведінці.

Вчимося керувати емоціями

Тип практики

Область

, , , , , ,

Програма призначена для роботи з дівчатами-підлітками віком 14—18 років, які перебувають у конфлікті із законом.

Мета і завдання програми — формування та розвиток у дівчат навичок саморегуляції психоемоційних станів.

Соціальна адаптація неповнолітніх, які скоїли злочини

Тип практики

Область

, , ,

Мета проекту — пропаганда і формування здорового способу життя шляхом сприяння соціальній адаптації неповнолітніх, які скоїли злочини, та попередження підліткових правопорушень.

Завдання:

 • формування у неповнолітніх засуджених знань та навичок здорового способу життя;
 • організація змістовного дозвілля цієї категорії неповнолітніх;
 • залучення неповнолітніх, які скоїли злочини, до діяльності громадських молодіжних організацій з метою їх ресоціалізації;
 • попередження правопорушень у молодіжному середовищі, профілактична робота з підлітками з групи ризику
 • розвиток творчих здібностей неповнолітніх засуджених;
 • ознайомлення громадськості з творчістю неповнолітніх, які скоїли злочини.

Організація курсів професійної підготовки в спеціальних закладах для сприяння працевлаштуванню неповнолітніх та молоді, які звільняються з місць позбавлення волі

Тип практики

Область

, ,

Мета проекту — розробка та впровадження програми щодо започаткування професійно-навчальних курсів, підвищення кваліфікації в спеціальних виховних установах з метою реінтеграції та працевлаштування для неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом.

За підсумками реалізації проекту 30 молодих осіб працевлаштовано або буде працевлаштовано та залучено після звільнення на підприємства.

Гуманітарна допомога для внутрішньо переміщених осіб, які зазнали впливу конфлікту та його наслідків у Східній Україні

Тип практики

Область

, , , , , , , , , , , , ,

Мета проекту — гуманітарна допомога для ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні.

Досягнуті результати проекту:

Поліпшення умов життя внутрішньо переміщених осіб і населення, яке зазнало наслідків конфлікту в Україні

Тип практики

Область

, , , , , , , ,

Мета проекту — гуманітарна допомога для ВПЛ та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні.

Досягнуті результати проекту:

 • Підготовлено 20 тренерів, які провели 412 заходів (106 – для педагогів, 200 – для учнів, вихованців, 106 – для батьків) для 8620 учасників.
 • Проведено профілактичні заходи для 200 учнів за темами: поняття «булінг», подолання конфліктів між однолітками, безпечна поведінка в Інтернеті.
 • Видано Методичні рекомендації для педагогів дошкільних навчальних закладів «Агресія. Анексія. Конфлікт. Соціально-педагогічна та психологічна відповідь на виклики дітей», 2016.

Профілактика ВІЛ, тестування та лікування молоді і жінок у конфлікті з законом в Україні

Тип практики

Область

, , , ,

Мета проекту — зменшення рівня поширення ВІЛ серед ув’язнених (молоді й жінок) та покращення доступу до тестування на ВІЛ і лікування для осіб, які перебувають у конфлікті з законом.

Завдання проекту:

 • комплексна соціальна підтримка, профілактика та тестування на ВІЛ ув’язнених, умовно засуджених та звільнених, жінок та молоді, а також тих, хто знаходиться в групі ризику;
 • зменшення кількості випадків, пов’язаних з ризиком інфікування ВІЛ, та попередження рецидивів у виховних колоніях;
 • навчання і підвищення спроможності для надавачів послуг щодо профілактики і тестування на ВІЛ, а також зниження ризиків рецидиву.

Формування толерантності та попередження конфліктів та злочинів на ґрунті ненависті в середовищі підлітків та молоді, які постраждали внаслідок конфлікту та/або проживають в регіонах з найбільшою кількістю внутрішньо-переміщених осіб

Тип практики

Область

, , , , ,

Мета проекту:

 • Сприяння реалізації невідкладних заходів ЮНІСЕФ у відповідь на конфлікт на сході України із забезпеченням життєво-необхідного психосоціального та захисного середовища для дітей та їхніх піклувальників.
 • Водночас створення і розвиток захисних (профілактичних) соціальних послуг на рівні громад, а також інформаційне охоплення є суттєвим внеском у процеси реформування системи надання соціальних послуг в Україні.

Підвищення обізнаності дітей та молоді, які перебувають у виховних колоніях, щодо безпечної міграції та попередження торгівлі людьми

Тип практики

Проблематика

Область

, , , ,

Мета проекту — підвищення рівня знань учнів професійно-технічних навчальних закладів, якими є вихованці виховних колоній України щодо питань торгівлі людьми, безпечної міграції та працевлаштування.

Завдання проекту:

 • поінформувати молодь, яка перебуває в виховних колоніях, щодо ризиків, пов’язаних з торгівлею людьми;
 • забезпечити молодь, яка перебуває у виховних колоніях, інформацією про контакти організацій, де можна отримати інформацію про безпечну міграцію та протидію торгівлі людьми.