Розбудова миру, профілактика і розв’язання конфлікту з використанням медіації в групах та громадах, які постраждали від конфлікту, особливо серед жінок та дівчат ВПО

Тип практики

Область

, , , , , , , , , , ,

Проект був спрямований на внутрішньо переміщених осіб, приймаючі громади, з особливою увагою до жінок і дівчат. Мета проекту — зниження напруженості між різними групами населення, медіації, сприяння захисту прав жінок і дівчат.

Соціальна адаптація неповнолітніх, які скоїли злочини

Тип практики

Область

, , ,

Мета проекту — пропаганда і формування здорового способу життя шляхом сприяння соціальній адаптації неповнолітніх, які скоїли злочини, та попередження підліткових правопорушень.

Завдання:

 • формування у неповнолітніх засуджених знань та навичок здорового способу життя;
 • організація змістовного дозвілля цієї категорії неповнолітніх;
 • залучення неповнолітніх, які скоїли злочини, до діяльності громадських молодіжних організацій з метою їх ресоціалізації;
 • попередження правопорушень у молодіжному середовищі, профілактична робота з підлітками з групи ризику
 • розвиток творчих здібностей неповнолітніх засуджених;
 • ознайомлення громадськості з творчістю неповнолітніх, які скоїли злочини.

Організація курсів професійної підготовки в спеціальних закладах для сприяння працевлаштуванню неповнолітніх та молоді, які звільняються з місць позбавлення волі

Тип практики

Область

, ,

Мета проекту — розробка та впровадження програми щодо започаткування професійно-навчальних курсів, підвищення кваліфікації в спеціальних виховних установах з метою реінтеграції та працевлаштування для неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом.

За підсумками реалізації проекту 30 молодих осіб працевлаштовано або буде працевлаштовано та залучено після звільнення на підприємства.

Трирівнева модель профілактики підліткової злочинності (ТМП)

Тип практики

Область

, , , ,

Мета програми — зменшення правопорушень, що скоються неповнолітніми.

Завдання програми:

 • координація зусиль правової системи, органів місцевої влади, соціальних служб та громадянського суспільства для вирішення завдань профілактики дитячої злочинності;
 • залучення мешканців громади до процесів прийняття рішень та відповідальності у процесах спрямованих на зменшення злочинності серед неповнолітніх;
 • впровадження принципів відновного правосуддя в роботу з неповнолітніми правопорушниками на системному рівні.

Програма була розроблена в рамках проекту УЦП «Стратегії міліції в профілактиці підліткової злочинності» за підтримки Швейцарської Конфедерації і лягла в основу проекту Концепції Реформування Кримінальної міліції у справах дітей та відповідного спецкурсу в 9 навчальних закладах МВС. У межах проекту були створені Координаційні Ради з впровадження ТМП в 7-ми громадах.

Гуманітарна допомога для внутрішньо переміщених осіб, які зазнали впливу конфлікту та його наслідків у Східній Україні

Тип практики

Область

, , , , , , , , , , , , ,

Мета проекту — гуманітарна допомога для ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні.

Досягнуті результати проекту:

Поліпшення умов життя внутрішньо переміщених осіб і населення, яке зазнало наслідків конфлікту в Україні

Тип практики

Область

, , , , , , , ,

Мета проекту — гуманітарна допомога для ВПЛ та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні.

Досягнуті результати проекту:

 • Підготовлено 20 тренерів, які провели 412 заходів (106 – для педагогів, 200 – для учнів, вихованців, 106 – для батьків) для 8620 учасників.
 • Проведено профілактичні заходи для 200 учнів за темами: поняття «булінг», подолання конфліктів між однолітками, безпечна поведінка в Інтернеті.
 • Видано Методичні рекомендації для педагогів дошкільних навчальних закладів «Агресія. Анексія. Конфлікт. Соціально-педагогічна та психологічна відповідь на виклики дітей», 2016.

Підвищення обізнаності дітей та молоді, які перебувають у виховних колоніях, щодо безпечної міграції та попередження торгівлі людьми

Тип практики

Проблематика

Область

, , , ,

Мета проекту — підвищення рівня знань учнів професійно-технічних навчальних закладів, якими є вихованці виховних колоній України щодо питань торгівлі людьми, безпечної міграції та працевлаштування.

Завдання проекту:

 • поінформувати молодь, яка перебуває в виховних колоніях, щодо ризиків, пов’язаних з торгівлею людьми;
 • забезпечити молодь, яка перебуває у виховних колоніях, інформацією про контакти організацій, де можна отримати інформацію про безпечну міграцію та протидію торгівлі людьми.