Проект був спрямований на внутрішньо переміщених осіб, приймаючі громади, з особливою увагою до жінок і дівчат. Мета проекту — зниження напруженості між різними групами населення, медіації, сприяння захисту прав жінок і дівчат.
Розбудова миру, профілактика і розв’язання конфлікту з використанням медіації в групах та громадах, які постраждали від конфлікту, особливо серед жінок та дівчат ВПО
Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київ, Київська, Луганська, Одеська, Полтавська, Харківська, Херсонська, Черкаська
Соціальна адаптація неповнолітніх, які скоїли злочини
Мета проекту — пропаганда і формування здорового способу життя шляхом сприяння соціальній адаптації неповнолітніх, які скоїли злочини, та попередження підліткових правопорушень.
Завдання:
- формування у неповнолітніх засуджених знань та навичок здорового способу життя;
- організація змістовного дозвілля цієї категорії неповнолітніх;
- залучення неповнолітніх, які скоїли злочини, до діяльності громадських молодіжних організацій з метою їх ресоціалізації;
- попередження правопорушень у молодіжному середовищі, профілактична робота з підлітками з групи ризику
- розвиток творчих здібностей неповнолітніх засуджених;
- ознайомлення громадськості з творчістю неповнолітніх, які скоїли злочини.
Організація курсів професійної підготовки в спеціальних закладах для сприяння працевлаштуванню неповнолітніх та молоді, які звільняються з місць позбавлення волі
Мета проекту — розробка та впровадження програми щодо започаткування професійно-навчальних курсів, підвищення кваліфікації в спеціальних виховних установах з метою реінтеграції та працевлаштування для неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом.
За підсумками реалізації проекту 30 молодих осіб працевлаштовано або буде працевлаштовано та залучено після звільнення на підприємства.
Трирівнева модель профілактики підліткової злочинності (ТМП)
Мета програми — зменшення правопорушень, що скоються неповнолітніми.
Завдання програми:
- координація зусиль правової системи, органів місцевої влади, соціальних служб та громадянського суспільства для вирішення завдань профілактики дитячої злочинності;
- залучення мешканців громади до процесів прийняття рішень та відповідальності у процесах спрямованих на зменшення злочинності серед неповнолітніх;
- впровадження принципів відновного правосуддя в роботу з неповнолітніми правопорушниками на системному рівні.
Програма була розроблена в рамках проекту УЦП «Стратегії міліції в профілактиці підліткової злочинності» за підтримки Швейцарської Конфедерації і лягла в основу проекту Концепції Реформування Кримінальної міліції у справах дітей та відповідного спецкурсу в 9 навчальних закладах МВС. У межах проекту були створені Координаційні Ради з впровадження ТМП в 7-ми громадах.
Гуманітарна допомога для внутрішньо переміщених осіб, які зазнали впливу конфлікту та його наслідків у Східній Україні
Мета проекту — гуманітарна допомога для ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні.
Досягнуті результати проекту:
- 31 тренер у 14 областях провів 645 заходів за темою «Соціально-педагогічна та психологічна допомога в умовах конфлікту» для 12 683 учасників (із них педагогів – 4 178, учнів та студентів навчальних закладів – 5 410, батьків учнів — 3 095).
- Видано навчально-методичний посібник «Соціально-педагогічна та психологічна допомога сімям з дітьми в період військового конфлікту», 2015.
Поліпшення умов життя внутрішньо переміщених осіб і населення, яке зазнало наслідків конфлікту в Україні
Мета проекту — гуманітарна допомога для ВПЛ та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні.
Досягнуті результати проекту:
- Підготовлено 20 тренерів, які провели 412 заходів (106 – для педагогів, 200 – для учнів, вихованців, 106 – для батьків) для 8620 учасників.
- Проведено профілактичні заходи для 200 учнів за темами: поняття «булінг», подолання конфліктів між однолітками, безпечна поведінка в Інтернеті.
- Видано Методичні рекомендації для педагогів дошкільних навчальних закладів «Агресія. Анексія. Конфлікт. Соціально-педагогічна та психологічна відповідь на виклики дітей», 2016.
Підвищення обізнаності дітей та молоді, які перебувають у виховних колоніях, щодо безпечної міграції та попередження торгівлі людьми
Мета проекту — підвищення рівня знань учнів професійно-технічних навчальних закладів, якими є вихованці виховних колоній України щодо питань торгівлі людьми, безпечної міграції та працевлаштування.
Завдання проекту:
- поінформувати молодь, яка перебуває в виховних колоніях, щодо ризиків, пов’язаних з торгівлею людьми;
- забезпечити молодь, яка перебуває у виховних колоніях, інформацією про контакти організацій, де можна отримати інформацію про безпечну міграцію та протидію торгівлі людьми.